Vilniaus vokiečiai švenčia 35-metį

Balandžio 13 d. Vokiečių kultūrinės bendrija „Heimatgruss“ šventiniu koncertu, surengtu Tautinių bendrijų namuose, pradėjo Vilniaus vokiečių bendrijos 35-erių metų sukakčiai skirtų renginių ciklą.

„Žinojau, kad esu vokietis, bet mano pase buvo įrašyta, kad esu lietuvis. Sovietmečiu negalėjome pasakyti, kad esame vokiečiai, bet prasidėjus Sąjūdžiui pasijutome, kad galime būti saugūs ir pradėjome burtis į bendriją. Kartu su Anna Valter, Kęstučių Vagneriu, dar keliais bendraminčiais įsteigėme Vilniaus vokiečių bendriją ir pradėjome ieškoti ryšių su Vokietija, gilintis į vokiečių kultūrą, lankyti vokiečių kapus, mokytis vokiečių kalbos, nes daugelis nemokėjo kalbėti vokiškai. Ir aš vokiečių kalbos pradėjau mokytis tik 1972 metais, kai sužinojau, kad atvyksta teta iš Vokietijos. Maniau, kad ji nemoka lietuviškai, – bendrijos kūrimąsi prisimena ilgametis jos vadovas  Ervinas Peteraitis. – Aš didžiuojuosi, kad esu vokietis iš Lietuvos. Jau mano proseneliai gimė netoli Tauragės, Jurbarko. Nuo vaikystės gyvenau tarp lietuvių.“

„Kartu su Sąjūdžiu, su siekiu atkurti Lietuvos nepriklausomybę, prasidėjo ir savo šaknų ieškojimas. Anksčiau nelabai ir gilinausi, kodėl tokia mano pavardė“, –  sako pirmasis Vilniaus vokiečių bendrijos pirmininkas Kęstutis Vagneris ir priduria, kad šaknų paieškos ir paskatino dalyvauti bendrijos veikloje.

Su jubiliejumi bendruomenę pasveikino Tautinių bendrijų namų direktorius Gžegož Miloševič, Klaipėdos vokiečių bendrijos atstovai. Kūrybinės sėkmės linkėjo Totorių kultūros centro vadovė Almira Parmaksizoglu, Vilniaus ukrainiečių bendruomenė.

 „Šiuo koncertu pradėjome sukakčiai skirtų renginių ciklą. Rengdamiesi paminėti 35-metį Tautinių mažumų departamentui pateikėme du projektus ir abiem buvo skirtas finansavimas. Vienas projektas skirtas vokiečiams, prisidėjusiems prie Vilniaus kūrimo nuo tų laikų, atminti. Tai nebus pompastiški renginiai. Mes tiesiog nueisime į juos primenančias vietas, padainuosime vokiškas dainas, papasakosime, kodėl mes toje vietoje. Kitas projektas skirtas vokiškų ir lietuviškų dainų sąsajoms, kurias stengsimės atskleisti per savo koncertus“, – laukiančius darbus pristato ansamblio „Heimatgruss“  meno vadovė Rima Kurienė.

„Šiemet mūsų bendruomenės laukia daug darbų, bet mes juos padarysime“, – bendruomenės veiklumu neabejoja Vokiečių kultūrinės bendrija „Heimatgruss“ vadovas Mindaugas Jonaitis.

Atgal Susitikimas su Moldovos Respublikos Ministru pirmininku